Sitenizin yapısını düzenleme

Category: Başlangıç, Genel

Web yöneticisi olarak, kullanıcılarınızın, aradıkları içerikleri bulmak için sitenizde hızlı ve kolay bir şekilde gezinmelerini istersiniz. Ayrıca arama motorlarının da sitenizi kolayca taramasını ve sizin için önemli olan içeriği anlamasını istersiniz.
Bir gezinti çubuğu kullanarak açık ve mantıksal bir yapı oluşturma

Tüm sitelerin bir ana sayfası veya “root” sayfası vardır. Bu sayfa genellikle bir sitede en çok ziyaret edilen sayfadır ve ziyaretçilerin gezinmeye başladıkları noktadır. Bir gezinti çubuğu oluşturarak ana sayfadan ziyaretçilerin sitenizdeki diğer sayfaları bulmalarına yardımcı olun. İyi bir gezinti çubuğu, sitenizin önemli bölümlerini belirtir, ziyaretçileri götüreceği yerleri açıkça gösterir ve mantıksal bir yapı izler. Sezgisel ve düzenli gezinti kategorileri arasında “Ana Sayfa”, “Haberler” ve “Bize Ulaşın” bölümlerini bulunur. Gezinti çubuğunu kolay erişim için her sayfanın üst veya yan tarafına yerleştirin.

Bilgilendirici URL’ler kullanma

Kullanıcılar bir terim veya ifade aradıklarında, URL (web adresi de denir) kullanıcıların belirli bir sayfada alakalı içerik olup olmadığını anlamalarına yardımcı olabilir. Hangi URL’yi daha fazla bilgilendirici buluyorsunuz?

Related Posts